Sprzedam działkę na Mazurach

Sprzedam działki z planami zabudowy na szlaku rzeki Krutyń. Działki znajdują się ponad wsią Borowe i jeziorem Dłużec (gmina Sorkwity, powiat Mrągowski). Cena 50 pln za m2 została potwierdzona przez wycenę PKO BP poprzez kredyt udzielony Inwestorowi na zakup działek 1-78/10 i 1-78/11. Aktualnie na terenie działek trwa budowa 3 domów.
1681 UCHWAŁA Nr VIII/46/2011 Rady Gminy Sorkwity z dnia 27 maja 2011 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w części miejscowości Borowe, gmina Sorkwity: Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Plan zagospodarowania ze względu na szczególne walory krajobrazowe okolicy stawia przed Inwestorem pewne wymagania, między innymi konieczność pokrycia dachu dachówką ceramiczną a nie np. blachodachówką. Zwiększa to koszty, zapewnia jednak zachowanie wyjątkowego charakteru otoczenia i podobieństwo sąsiedztwa.

Odpoczynek we własnym domu na Mazurach.

Całoroczny dom zlokalizowany w Borowem czyli w sercu Warmii i Mazur na terenie Puszczy Piskiej jest doskonałym miejscem na wypoczynek w lesie, nad jeziorem, na plaży, podczas spływu kajakowego, lotów balonem itd. Umożliwia wędkowanie w lecie i zimie. Również w zimie zapewnia czynny wypoczynek na narciarskich trasach biegowych oraz na trasach zjazdowych i wyciągach Góry 4 Wiatrów położonej w Mrągowie. Ze względu na centralną i bliską lokalizację w stosunku do takich miejscowości jak Mrągowo, Mikołajki, Ruciane czy Ryn dom jest wspaniałą bazą wypadową. Z drugiej strony położenie poza głównym szlakiem jezior Mazurskich, w strefie ciszy, gwarantuje niezakłócony wypoczynek po wrażeniach dnia.

Gmina Sorkwity posiada szczególne walory turystyczne, rekreacyjne i przyrodnicze.

Wieś Borowe i tereny ją otaczające to unikalne miejsce. Potwierdzają to już dwie kolonie domów rekreacyjnych oraz liczne siedliska. Wieś znajduje się przy drodze nr 600 Szczytno-Mrągowo, 35 km od Szczytna, 11 km od Mrągowa, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego – jednego z najstarszych i największych parków krajobrazowych w Polsce. Na szlaku kajakowym Krutyni, na jej odcinku o nazwie Sobiepanka, nad jeziorem Dłużec, bardzo blisko od jezior Kujno, Borówko, Piłakno, Lampasz i Białe. Wieś Borowe leży na obszarze zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Jeziora Sorkwickie oraz na obszarze Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Mazurskie.

Aspekt inwestycyjny.

Czy w kryzysie warto inwestować w nieruchomości?

Ceny działek rosną z dnia na dzień. I nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała ulec zmianie. Pomimo kryzysu, a może właśnie dzięki niemu. Jeszcze kilka lat temu cena m kw. gruntu w miejscowościach sąsiadujących z miastami i miasteczkami wynosiła około 15 zł, teraz waha się ona w granicach kilkudziesięciu, 100 zł i stale rośnie. Ceny dochodzące nawet do 150 zł nie są rzadkością. Zwłaszcza w miejscach atrakcyjnych.

Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać przede wszystkim w małej ilości gruntów w ciekawych miejscach rekreacyjnych jednocześnie z dobrą infrastrukturą. Bardzo istotny jest brak planów zagospodarowania przestrzennego oraz brak funduszy gmin na opracowanie takich planów. Polski Związek Firm Deweloperskich ocenia wręcz sytuację dostępności terenów budowlanych w Polsce jako dramatyczną, a nawet korupcjogenną. Brak planu zmusza bowiem inwestora do uzgadniania zamierzeń z urzędnikami gminnymi, którzy pozwolenie na inwestycję mogą wydać albo nie.

Nie jest tajemnicą, że deweloperzy budują dla zysku. W podobnych lokalizacjach zysk ten wynosi około 30%-45% i jest większy niż w dużych miastach. Wynika to między innymi z tańszej niż w miastach siły roboczej oraz z bardzo krótkiego czasu budowy pojedynczych domów „pod klucz” (rok do dwóch lat).

Galeria.

10390374_744693692250660_8500693738246509220_n

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA